10 prostych rzeczy, które odwracają Twoją uwagę od bycia szczęśliwą

Szczęście – niezależnie od tego, czy postrzegamy to jako osiągnięcie czy stan umysłu, wszyscy chcemy być szczęśliwymi ludźmi, prawda? Brzmi prosto…rób rzeczy, które sprawiają, że się uśmiechasz, odtwarzaj muzykę, która wprawia Cię w dobry nastrój. Ale możemy się zgodzić, że nie zawsze jest to takie proste i czasami potrzeba więcej niż pięć minut tanecznej przerwy (do której gorąco zachęcam), aby wydostać się z dołka i wrócić na autostradę szczęścia.

Wiele czynników wpływa na nasz ogólny poziom radości, ale możemy zapomnieć, że jednym z najłatwiejszych sposobów na odzyskanie radości jest zablokowanie negatywnych emocji i skupienie się na tym, co naprawdę jest dla nas ważne w życiu. Innymi słowy, możemy odwracać uwagę od własnego szczęścia. Przeczytaj poniższe przykłady, aby dowiedzieć się, czy tak jest w Twoim przypadku i przygotuj się na uporządkowanie swojej przestrzeni nad głową, aby uzyskać więcej szczęścia.

Porównywanie
Wiesz co mówią, porównywanie to złodziej radości. Jeśli Twój umysł jest zaprogramowany na ciągłe porównywanie Twoich osiągnięć z innymi, tracisz możliwość świętowania zwycięstw w swoim życiu. W momencie, gdy Twoja głowa zaczyna iść w tą stronę, przypomnij sobie, że każdy jest na swojej własnej ścieżce.

Ciągłe myśli o przyszłości
Nie, nie sugeruję porzucania pięcioletniego planu lub listy celów na rok. Jednak, jeśli obsesyjnie myślisz o przyszłości i o tym, co może się wydarzyć, będziesz omijać wyjątkowe chwile, które dzieją się w czasie rzeczywistym. Bądź obecna.

Nieład
Posprzątaj swój dom, z głównego pokoju do szafy. Poświęć trochę czasu na głęboki detoks swoich rzeczy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ więcej czasu spędzamy w domu. Twoja przestrzeń powinna być miejscem uspokajającym, wywołującym uśmiech na twarzy. Kiedy zaczniesz porządkować, zaczniesz się nakręcać, gdy zdasz sobie sprawę, jak dużo lżej się czujesz, i będziesz chciała posprzątać każdy zakątek swojego domu.

Czas przy ekranie
Już to znasz, ale nigdy nie zaszkodzi przypomnieć sobie o negatywnym wpływie, jaki spędzanie zbyt dużej ilości czasu na telefonie może mieć na Twoje zdrowie psychiczne. Zacznij od małych kroków, takich jak ustawianie minutnika w nocy, jeśli zauważysz, że scrollujesz Instagrama w łóżku. Duży plus, jeśli możesz popracować nad spaniem z telefonem w innym pokoju.

Negatywne myśli
Myśli tworzą rzeczywistość. Powiedz to jeszcze raz i pozwól tej afirmacji wsiąknąć. Miej złe dni – to normalne i zdrowe. Niekończące się negatywne myśli i rozmowy – wtedy staje się to problemem. Wytrenuj swój umysł, aby myśleć pozytywnie, a Twoje działania i decyzje pójdą w ślad za szczęśliwym stylem życia.

Toksyczni przyjaciele
To w porządku odciąć toksyczną przyjaźń. To właściwie ogromny znak dojrzewania. Powiedzmy, że nie chcesz całkowicie odciąć przyjaciela. Możesz ustalić granice (czyli ograniczyć częstotliwość rozmów z daną osobą) lub po prostu dać im znać ‚Hej, cenię sobie Twoją przyjaźń, ale kilka rzeczy musi się zmienić, aby utrzymać zdrową relację’. To będzie trudna rozmowa, ale na dłuższą metę warto.

Konsumowanie zbyt wielu wiadomości
Bądź na bieżąco – to oczywiste. Zmień jednak swój poranny lub wieczorny maraton z wiadomościami na przyjemny spacer po okolicy (lub 15-minutowy trening w domu). Wycisz telewizor i od czasu do czasu zablokuj negatywny hałas.

Brak witaminy D
Gdy wciąż niektórzy z nas pracują z domu, łatwo dać się wciągnąć w e-maile i przykleić do komputera przez cały dzień – tak się dzieje. Zaplanuj czas każdego dnia (lub zacznij od tygodnia), aby spędzić co najmniej 15-20 minut na wchłanianiu witaminy D. Wrócisz do swojego biurka czując się odświeżona, czysta i naturalnie pełna energii przez resztę dnia (co prowadzi do szczęśliwego życia).

Brak granic
Czy to w pracy, z rodziną, czy jak wspomniałam wcześniej, z przyjaciółmi, wyznaczaj granice. Pozwala to przejąć kontrolę nad swoim czasem i miejscem, w którym rozgospodarowujesz energię. Kiedy ustalisz jasne granice, będziesz żałowała, że nie zrobiłaś tego wcześniej.

Za bardzo się troszczysz
Bez wątpienia troszcz się. Równowaga jest jednak tutaj kluczowa. Jeśli za bardzo zależy Ci na innych ludziach i masz zwyczaj zawsze przedkładać uczucia innych ponad swoje, cóż, widzisz, gdzie pada priorytet. To w porządku być trochę samolubnym ze względu na swoje szczęście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.