Czego nie robić podczas domowych zabiegów twarzy

Wiele z nas wciąż może mieć dużo dodatkowego czasu. Niektórzy część tego dodatkowego czasu spędza na analizowaniu każdej niedoskonałości w lustrze.

Może już zrobiłaś sobie grzywkę. Szczerze mam nadzieje, że wyszła świetnie. Może eksperymentowałeś ze skomplikowanymi zdobieniami na paznokciach. Mimo wszystko mogą one po prostu odrosnąć, nie powodując poważnych szkód. Jednak skóra to zupełnie inna bajka. Na naszej skórze blizny mogą pozostać miesiącami. Zachowaj więc ostrożność przy domowych zabiegach, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Oto niektóre zagrożenia dla twojej ślicznej buzi:

Manualne czyszczenie

Jeśli jest to..duży soczysty pryszcz bądź ostrożna i nie przesadzaj. Będzie oczywiste, że nadszedł czas, aby poświęcić jemu nieco uwagi, ale zazwyczaj nie powinniśmy go satysfakcjonująco wyciskać. Nie rób tego ‚po domowemu’. Ludzie robią to zbyt mocno i zbyt głęboko, co powoduje koszmarną pamiątkę ze strupem. Nie bądź super agresywna. Skończysz sprawiając, że omawiany problem stanie się znacznie bardziej zaogniony, zły, czerwony i zauważalny.

Jeśli masz głębokie zaskórniki wypróbuj sztuczkę z zimnym i ciepłym kompresem. Ciepło z gorącego kompresu/myjki przyciąga krew do obszaru problemu, aby pomóc szybko go naprawić. Kolejny zimny kompres zmniejsza stan zapalny. Nie jest to lekarstwo na wszystko, ale z pewnością uspokoi to problem i może sprawi, że będziesz mniej skłonna do wyciskania.

Dermaplaning

Bardzo ostrożnie rozważaj robienie tego w domu. Pewnie myślisz „Jakie to proste, co może się nie udać robiąc to samemu?”.

W gabinetach kosmetycznych używa się zupełnie nowego, sterylnego skalpela/ostrza. Kluczem jest sterylność i ostrość, a także umiejętności. Robienie tego samemu może spowodować głębokie skaleczenia i infekcje skóry.

Peeling chemiczny

Bądź bardzo ostrożna. Podczas gdy większość kwasów w domu jest bezpieczna i nadaje się do użycia, niewłaściwy kwas w niewłaściwych rękach może powodować poważne blizny. Jeśli zmieniłaś swój zwykły eksfoliator na produkt profesjonalny, zachowaj szczególną ostrożność. Lepiej zawsze błądzić po stronie mniej skutecznej niż zbyt skutecznej. Możesz dosłownie zadać sobie oparzenia chemiczne.

Proszę pamiętaj aby być ostrożnym ze swoją skórą. Kuszące może być wzięcie sprawy w swoje ręce, ale trzymaj się delikatnych zabiegów. Nie sądzę, że w domu możemy zrobić wszystko, co robi nasza kosmetolog w swoim gabinecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.