Jak stworzyć zdrową, poranną rutynę

Czy kiedykolwiek miałaś wrażenie, że Twój harmonogram kontroluje Ciebie, a nie Ty kontrolujesz swój harmonogram? Wprowadzenie produktywnej, porannej rutyny jest niezbędne, aby mieć udany dzień pod względem priorytetowego traktowania czasu, zmniejszenia poziomu stresu i wspomagania dobrego samopoczucia psychicznego. Zachęcanie do zdrowego rozpoczęcia dnia sprowadza się do jednego prostego kroku. Zaraz po przebudzeniu zauważ pierwszą myśl, która pojawia się w Twojej głowie i zapisz ją.

Robiąc to, oczyszczasz umysł, pozwalając na lepsze podejmowanie decyzji przez cały dzień. Uwaga: to nie jest Twoja lista rzeczy do zrobienia na ten dzień. To, jak spędzisz resztę czasu, zanim sprawdzisz maile, zależy od Ciebie. Ale poniżej podsumowałam wskazówki i pomysły, jak włączyć i stworzyć pozytywną energię od momentu otwarcia oczu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poprawić poranny rytm.

Pomysły na poranny harmonogram: 

  • Postaraj się wstać z łóżka za pierwszym razem, gdy włączy się budzik. Wczesne wstawanie jest kluczowe, aby dać sobie wystarczająco dużo czasu na dokończenie porannej rutyny.
  • Unikaj patrzenia na telefon przez pierwsze 20-30 minut po przebudzeniu. Następnie wyznacz sobie limit czasu, jak długo możesz spędzisz czas na Instagramie przed rozpoczęciem dnia pracy.
  • Przygotuj sobie ulubiony, poranny napój – kawę, herbatę lub mój wybór, matcha latte. Jeśli jest ładnie, przelej napój do kubka wielokrotnego użytku i idź na krótki spacer po okolicy.
  • Zapisz wszystko, co chcesz zrobić tego poranka.
  • Napełnij dzbanek wodą, aby zapewnić sobie nawodnienie przez cały dzień.
  • Zrób szybki trening w domu. Podniesienie tętna wcześnie rano może pomóc w rozpoczęciu dnia z większą energią.
  • Użyj 30-sekudnowego triku z zimnym prysznicem, aby obudzić swój umysł i ciało (pisałam o nim w poprzednich postach).
  • Posłuchaj playlisty poprawiającej samopoczucie, aby zwiększyć swoje wibracje.
  • Ten technicznie wpada w nawyk przed snem, ale unikaj planowania swojego ubioru poprzedniej nocy. Chodzi o to, że powinnaś całkowicie się odprężyć przed snem. Kiedy tworzysz rutynę posiadania listy rzeczy do zrobienia przed pójściem spać (pakowanie lunchu, wybieranie ubrań itp.) nie dajesz sobie przestrzeni na czas dla siebie, seks lub inne rzeczy, które pomagają Tobie uspokoić się i ostatecznie zapewnić lepszy początek następnego dnia.
  • Gdy najedzie czas, aby rozpocząć pracę, najpierw wykonaj swoje najważniejsze zadanie. Poczujesz ulgę, gdy to zrobisz, a potem możesz odprężyć się przez resztę dnia.

Jak wygląda Twoja poranna rutyna?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.