Jak widzisz szczęście?

Ten ostatni rok dał nam wyjątkową okazję do spędzenia czasu na refleksji, spojrzeniu w głąb siebie i ocenie wszystkich dziedzin naszego życia. Spędziliśmy niezliczone dni w domu bez rozproszeń, na których wielu z nas polega, aby uciec od uczuć, a wraz z tym nadeszło tyle czasu, aby usiąść i zadać sobie pytanie, „Co mnie uszczęśliwia?” Ale zanim zdołamy na to odpowiedzieć, należy zadać jeszcze ważniejsze pytanie: Jak widzisz szczęście? Czy to stan umysłu czy osiągnięcie?

W rzeczywistości może być to jedno i drugie. Oto dlaczego:

Szczęście to stan bytu.

Czy kiedykolwiek myślałaś, że będziesz szczęśliwa, gdy wejdziesz w związek lub gdy kupisz najnowszy trend w modzie lub gdy zarobisz pewną sumę pieniędzy, a potem, gdy zyskałaś te rzeczy, zdałaś sobie sprawę, że wcale Cię nie uszczęśliwiły?

Często mylimy szczęście z chwilowymi wzlotami, które są wyzwalane przez świat zewnętrzny, ale prawdziwe szczęście nie jest ulotnym uczuciem, jest stanem bycia. To ogólne uczucie zadowolenia, satysfakcji i radości. Jest w nim spokój i stałość, która pozwala czuć się szczęśliwym w prostocie i pozwala siedzieć samotnie ze swoimi myślami i czuć się spokojnie. Kiedy wcielasz się w ten stan, jesteś w stanie lepiej unosić się na falach życia, ponieważ szczęście staje się Twoją kotwicą.

Ale dotarcie do tego miejsca nie zawsze jest łatwe, dlatego być może niektórzy ludzie postrzegają szczęście jako osiągnięcie.

Jako małe dzieci jesteśmy napełnieni tą radosną uważnością i podziwem, i to tak, jakbyśmy po prostu urodzili się szczęśliwi. Ale potem starzejemy się i życie uderza w nas wszystkich na różne sposoby. Wypełnia się wzlotami, upadkami, wyzwaniami i przeszkodami, a bycie szczęśliwym nie jest już dane tak łatwo. Jest to coś, nad czym musimy pracować i zobowiązać się poprzez wewnętrzną pracę i samorozwój. Musimy dokonać świadomego wyboru, aby ją pielęgnować i trenować nasze mózgi, aby były szczęśliwe poprzez regularne praktykowanie wdzięczności, wybieranie pozytywnych myśli, znajdowanie sposobów na tworzenie chwil radości każdego dnia i zwracanie uwagi na proste przyjemności życia.

Aby szczęście stało się Twoim stanem istnienia, musisz popracować, aby tak się stało.

Szczęście może być postrzegane jako osiągnięcie również w inny sposób: istnieje nieopisane uczucie, które odczuwamy, gdy osiągamy coś, nad czym pracowaliśmy. Tyle radości daje odkrywanie naszej kreatywności, realizowanie pasji, rozumienie naszego celu, budowanie czegoś nowego, czy poczucie wynagrodzenia za nasze wysiłki. Pomyśl tylko o tym, jak się czułaś, gdy zdałaś egzamin, znalazłaś nową pracę po długiej rozmowie kwalifikacyjnej lub założyłaś nowy biznes. Nie da się ukryć, że czujemy się szczęśliwi, kiedy czujemy się dumni z naszych osiągnięć.

W rzeczywistości szczęście jest zarówno osiągnięciem, jak i stanem istnienia, zależy to tylko od tego, na jakim etapie podróży jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.