Najlepszy zabieg na długie i zdrowe włosy

Daj mi znać, jeśli któryś z tych scenariuszy brzmi znajomo. Szczotkujesz włosy (rano i wieczorem) tylko po to, by zobaczyć kołtun Twoich włosów uwięziony w grzebieniu. Ciągle plączesz luźne kosmyki na kanapie/łóżku/poduszce. Nie da się ich okiełznać. Też mam tego dość.

Więc co robię? Inwestuję w odpowiednią pielęgnację włosów. Chociaż może to dodać trochę czasu do naszej rutynowej pielęgnacji, jeśli będziemy się tego trzymać, będzie to warte każdej minuty i grosza.

Czytaj dalej, aby poznać porady dotyczące zdrowia i wzrostu włosów.

Codzienny kolagen i biotyna
Stresory środowiskowe mogą naprawdę zubożyć nasze włosy, dlatego przyjmowanie suplementu jest niezbędne do utrzymania zdrowego wzrostu włosów.

Cotygodniowe serum do skóry głowy i detoks
Zapominamy, że skóra głowy jest również….Twoją skórą (tak samo jak na Twojej twarzy, szyi czy innej części ciała) i jest gruntem naszych włosów. Utrzymanie czystej skóry głowy sprzyja wzmocnieniu włosów.

Codzienna ochrona przed promieniowaniem UV
W tym roku pierwszy raz zapomniałam zabrać na wakacje. Wróciłam z włosami w tragicznym stanie. Zawsze pamiętaj aby chronić skórę głowy oraz włosy przed słońcem (oraz solą)!

Codzienny masaż skóry głowy
Za pomocą palców lub odpowiedniego narzędzia, masuj skórę głowy, aby stymulować mieszki włosowe. Ten nawyk jest nie tylko terapeutyczny i może pomóc złagodzić drobne bóle głowy, ale także sprzyja porostowi nowych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.