Porady, aby jeść zdrowo poza domem

Jedzenie na mieście jest fajne. Czasami to przyjemność. Czasami jest to obowiązkowe. Przez większość czasu jest to nieuniknione. Może jesteśmy na diecie oczyszczającej lub restrykcyjnej. Mamy bogate życie towarzyskie lub umawiamy się na randki. Tak czy inaczej, nie powinnyśmy wybierać między życie towarzyskim a zdrowym stylem życia.

Nie musimy wybierać wieczoru na mieście LUB zdrowego odżywiania, możemy mieć jedno i drugie. Nie musi być nudno – może i powinno być totalnie pyszne. Oto moje ulubione sposoby, aby pozostać na dobrej drodze, ciesząc się, że ktoś inny gotuje dla Ciebie:

Nie idź głodna

To może brzmieć sprzecznie z intuicją. Czekaj, chcesz żebyśmy zjadły więcej kalorii? Przed wyjściem do restauracji? Nie powinnyśmy pojawiać się w restauracji wygłodniałe z kilku powodów.

Może to prowadzić do złych wyborów i nadmiernego pobłażania sobie. Staraj się jeść małe, częste posiłki w ciągu dnia, które są bogate w białko, aby utrzymać równomierny poziom cukru we krwi i pomóc Ci zachować satysfakcję. Zjedz małą przekąskę z białkiem i warzywami, zanim wyjdziesz na miasto.

Uniemożliwi to nurkowanie w koszyku chleba. Wszyscy wiemy, że przyjaciele zamówią go do stołu, a jeśli absolutnie biegasz z pustym żołądkiem, kto może się oprzeć? Mała, zdrowa przekąska wcześniej zapobiegnie również piciu koktajli lub wina na pusty żołądek, co może również powodować późniejsze objadanie się.

Zdecyduj się na lżejszą lub zdrowszą przystawkę

Jeśli pominiesz wskazówkę nr 1 i pojawisz się głodna, zamów zdrową przekąskę, gdy kelner przyjmuje zamówienie na napoje. Mózg potrzebuje 20 minut, aby wiedzieć, że w żołądku jest jedzenie. Pomoże to uniknąć przejadania się i dokonywania niezdrowych wyborów w menu.

Odrób pracę domową

Spójrz na menu online przed wyjściem! Zdecyduj, jaki jest dla Ciebie zdrowszy wybór. Następnie spróbuj zamówić przed wszystkimi, z którymi jesz, aby nie kusić niezdrowych wyborów.

Zamów napój alkoholowy Z obiadem lub go pomiń

Spożywanie alkoholu na pusty żołądek powoduje spadek poziomu cukru we krwi, co może powodować uczucie głodu, dokonywanie złych wyborów i przesadzanie. Napoje, bez względu na to, czy zawierają alkohol, czy nie, pakują puste kalorie. Badania sugerują również, że ludzie jedzą więcej, gdy piją napoje zamiast wody.

Nie bój się prosić o zamienniki

Dla wielu jest to praktycznie fobia. Nie chcemy wyjść jako niegrzeczni lub wymagający. Zapytaj grzecznie, czy możliwe są proste zamienniki. W końcu za to płacisz.

Składaj specjalne prośby, takie jak prośba o dodatkowe warzywa w celu zastąpienia smażonej rzeczy lub przetworzonych węglowodanów, awokado w celu zastąpienia majonezu oraz ciężkie sosy i dressingi na boku.

(Porcja) rozmiar ma znaczenie

Zwróć uwagę na wielkość porcji. Dania restauracyjne są zazwyczaj co najmniej dwa razy większe niż odpowiednia wielkość porcji. Kiedy jesteś z ludźmi zagubiona w rozmowie, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile zjadłaś, dopóki nie będziesz nadmiernie wypchana. Po przybyciu dania odetnij porcję, której nie chcesz spożywać i odłóż ją z boku talerza lub poproś kelnera o umieszczenie jej w pudełku na wynos.

Zachowuj się jak dama

Jedz powoli i zwracaj uwagę na aromat, odczucie w ustach, konsystencję i smak jedzenia. Odłóż widelec i popijaj wodę między kęsami, bierz małe kęsy, delektuj się jedzeniem i ciesz się nim.

Tak łatwo jest chcieć pochłonąć cały swój niesamowity talerz. Ale nie śpiesz się. Nigdzie się on nie wybiera i nie musisz się śpieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.