Porady na opuchliznę pod oczami, które faktycznie działają

Wszystkie to przeszłyśmy. Czy to była pobłażliwa, słona kolacja poprzedniego wieczoru, o jeden kieliszek wina za dużo, oczyszczający płacz PMS, czy krótki sen, czasami okna do Twojej duszy są trochę zasłonięte niechcianą opuchlizną. Podczas gdy zwykle można po prostu nałożyć korektor na cienie pod oczami, opuchlizna to inna sprawa.

Po pierwsze, nawilżaj, kochanie. Obrzęk pod oczami jest często wynikiem tego, że Twoje ciało kurczowo trzyma się płynów. Zacznij dzień od zielonego soku lub wybierając dobrą, staromodną wodę. Punkty bonusowe za szklankę ciepłej wody z cytryną. Utrzymuj swoje nawodnienie przez cały ranek, aby powitać jędrną skórę.

Ruszaj się. Krążenie jest najbardziej niezawodnym źródłem naturalnego blasku, ale ruch w godzinach porannych pomaga również uruchomić przepływ płynu limfatycznego, który pomaga w redukcji obrzęków, w tym pod oczami.

Omijaj upał. Chociaż przyjemny, ogrzewający prysznic może być jak ciepły uścisk z samego rana, zdecyduj się na chłodną lub nawet zimną wodę dla skóry twarzy. Jeśli zmyłaś makijaż poprzedniego wieczoru jak grzeczna dziewczynka, i tak nie potrzebujesz głębokiego, parowego oczyszczania nad ranem – chłodne przemycie wystarczy.

Ochłodzenie całego ciała (podkręcenie ciepłej wody na chwilę,  a następnie przekręcenie z gorącego na zimny na 30-90 sekund jako ostatni krok przed wyjściem z kąpieli) również pomoże uruchomić przepływ płynu limfatycznego i to na wysokich obrotach. A jeśli jeszcze się nie obudziłaś, to na pewno po tym już tak. Dzień dobry, jasne oczy!

Kiedy masz czas, odrobina miłości jest zawsze dobrym pomysłem. Spróbuj posłuchać podcastu lub wykonaj ćwiczenia oddechowe, gdy odpoczywasz z chłodzącą maską na oczy. Trzymaj maskę w lodówce na te szczególne okoliczności. Roller jadeitowy może również pomóc w opuchliźnie, uruchamiając przepływ płynu limfatycznego, zapewniając odświeżenie i uczucie chłodzenia. Połącz go z ulubionym serum dla lepszego wchłonięcia w skórę.

Zawsze dobrym pomysłem jest zainwestowanie w maseczki na oczy. Można je łatwo spakować na podróże i możesz je nosić przez resztę porannej rutyny, podczas gdy pozwalasz im działać swoją magią.

Jeśli nie masz przed sobą spokojnego poranka, zawsze jest kofeina! Oczywiście, zrób sobie french press lub złap matcha latte, ale też posmaruj swoje oczy odrobiną energii! Istnieją świetne kremy pod oczy, które wykorzystują ekstrakt z zielonej herbaty lub kawy, aby uzyskać energię i przepływ krwi do danego obszaru.

Jest też kilka sztuczek DIY z opuchniętymi oczami. Jeśli nie posiadasz ulubionych narzędzi, możesz włożyć łyżkę do zamrażarki, a następnie przyłożyć wypukłą stroną wokół oczu. Zaparz czarną lub zieloną herbatę, pozwól torebkom z herbatą ostygnąć w lodówce, zanim nałożysz je pod oczy, aby zaczerpnąć kofeiny. Plasterki ogórka są orzeźwiające i nawilżające, gdy są nakładane miejscowo, a wygląd jest praktycznie vintage, zwłaszcza gdy włosy są owinięte turbanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.