Składniki, których należy unikać w produktach kosmetycznych

Przewiń, aby przeczytać listę składników, na które należy zwrócić uwagę podczas porządków szuflady z produktami kosmetycznymi.

Składniki, których należy unikać w produktach kosmetycznych:

Parabeny –  te środki konserwujące, które zakłócają hormony znajdują się w wielu rodzajach produktów. Unikaj produktów zawierających parabeny propylowe, butylowe, izopropylowe i izobutylowe.

Ftalany – rosnąca liczba badań wskazuje, że chemiczna rodzina ftalanów uszkadza męski układ rozrodczy. Kobiety w ciąży powinny unikać lakieru do paznokci zawierającego ftalan dibutylu. Wszyscy powinni unikać produktów z „zapachem”, co oznacza mieszaninę chemiczną, która może zawierać ftalany.

Izotiazolinony – te konserwanty mogą powodować poważne wysypki skórne i są zakazane w niektórych krajach, ale nadal znajdują się w produktach – nawet tych reklamowanych jako „hipoalergiczne”. Unikaj produktów z „metyloizotiazolinon” lub „metylochloroizotiazolinon” na etykiecie.

Środki uwalniające formaldehyd – składniki konserwujące mogą powodować alergie. Obejmują m.in. hydantoina DMDM, diazolidynylan mocznika, mocznik imidazolidinylu oraz hydroksymetyloglicynian sodu.

Zapach – termin „zapach” jest skrótem dla złożonej mieszanki zapachowych składników i składników, które sprawiają, że zapach utrzymuje się na skórze. Niektóre składniki są drażniące lub uczulające, a inne mogą zaburzać układ hormonalny organizmu. Chociaż niektóre przyszłościowe firmy zaczynają ujawniać składniki swoich zapachów, w przypadku wielu produktów, kupujący nie wiedzą, co kryje się pod etykietą „zapach”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.