Sposoby na pokochanie swojego ciała

Jeśli walczysz o miłość swojego ciała, nie jesteś sama. Nie spotkałam nikogo, kto powiedziałby mi, że nie zmieni niczego w swoim ciele, w tym ludzi, którzy są niesamowicie wysportowani lub mają świetną samoocenę. Wszyscy czasami możemy być dla siebie trochę zbyt surowi. To prawie tak, jakbyśmy były zmuszone znaleźć coś złego lub że zostałyśmy uwarunkowane, szczególnie jako kobiety, aby myśleć, że dobre samopoczucie w stosunku do naszego ciała czyni nas narcyzami.

Niepewność może pojawić się, gdy jesteśmy bardzo młode, bez wątpienia z informacjami, które otrzymujemy z telewizji i presji mediów społecznościowych. Podejmując konkretne kroki, możemy nauczyć się akceptować, a nawet kochać nasze ciała. Przynosi to nie tylko natychmiastowe efekty, ale także pomaga modelować zdrowe zachowania dla przyszłych pokoleń.

  • Celebruj swoją indywidualność. Porównywanie się do innych wywołuje niepokój i jest nierealne. Nikt nie jest doskonały – cokolwiek doskonałość nawet oznacza.
  • Zrób listę tego, co w sobie kochasz i za co jesteś wdzięczna. Pomyśl o otrzymanych komplementach i zapisz je. Może to kolor Twoich oczu, Twoja osobowość, Twoje zdrowie lub uśmiech.
  • Połącz się ze swoją intuicją, którą definiuję jako ostateczne źródło miłości własnej, samoakceptacji, przewodnictwa i ochrony. Jest dostępna dla każdego, bez osądu i konieczności wykonywania. Lubię myśleć o miłości, którą otrzymujemy z naszej intuicji, jak o miłości, którą otrzymujemy od naszych zwierząt – bezwarunkowo.
  • Pracuj nad uzdrowieniem traumy i uwolnieniem myśli i uczuć, które Ci nie służą. Uraz jest przechowywany w naszych komórkach i pamięci fizycznej i prowadzi do poczucia odłączenia. Trudno jest celebrować swoje ciało, jeśli nie czujesz, że jest częścią Ciebie. Pomocne są ćwiczenia uziemiające, takie jak przebywanie na łonie natury, kąpiele w soli i medytacja.
  • Zrób coś, co sprawi, że poczujesz się niesamowicie. Pomaluj paznokcie, zadzwoń do najlepszej przyjaciółki, załóż ubranie, które kochasz i znajdź rzecz, która sprawi Ci przyjemność, a nie, że czujesz się zobowiązania do zrobienia jej. Jeśli czujesz się lepiej ze sobą, możesz również zauważyć, że Twój lęk jest zmniejszony. Widziałam, że lęk może być jedną z głównych przyczyn, dla których ludzie skupiają się na rzeczach takich jak wygląd fizyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.