Triki, które sprawią, że poranne wstawanie nie będzie już takie trudne

Niektórzy z nas nie rodzą się jako ranne ptaszki. Masz jednak moc aby zmienić to i stać się nim, choć wymaga to praktyki i pozytywnego nastawienia. Jeśli naprawdę zależy Ci na regulacji stylu życia, udostępniam specjalnie dla Ciebie 10 sposobów, aby zmienić swoje nastawienie na poranne wstawanie i zostać rannym, pięknym ptakiem.

 • „Poranek jest czasem świętym – to wtedy wybieramy jak chcemy aby reszta dnia minęła” twierdzi mówczyni motywacyjna i pisarka Gabrielle Bernstein. Przygotuj się na wygraną rozpoczynając dzień od praktyki, którą Gabrielle nazywa Codzienną Metodą Projektowania. Nic prostszego. Każdego ranka kiedy się obudzisz otwórz swój notatnik i odpowiedz na te cztery pytania:
 1. Jak chce się dzisiaj czuć?
 2. Kim chce dzisiaj być?
 3. Co chce dzisiaj otrzymać?
 4. Co chce dzisiaj dać?

Kiedy sprawisz, że metoda ta stanie się Twoim porannym nawykiem zaczniesz zauważać, że wszystko zaczyna działać tak jak planowałaś/eś, a może nawet lepiej.

 • Ta wskazówka powinna być oczywista. Połóż się wcześniej spać, abyś mogła/mógł obudzić się wypoczęta/y.
 • Trzymaj telefon i laptop poza zasięgiem (i zdecydowanie nie w Twoim łóżku). Zmusi Cię to do wyskoczenia rano z łóżka, aby wyłączyć budzik w telefonie.
 • Zamiast leżeć rano w łóżku – wstań z niego zaraz po przebudzeniu. Łatwiej powiedzieć niż zrobić ale kiedy wejdzie Ci to w nawyk zauważysz niosące to korzyści.
 • Unikaj nastawiania drzemek. To grząski grunt. Koniec historii.
 • Ćwicz głębokie oddechy. Ustaw czas na 5 minut, usiądź gdziekolwiek Ci wygodnie, zamknij oczy i po prostu skup się na wdechu i wydechu. Możesz powtarzać frazę lub mantrę przy każdym wdechu i wydechu lub skupić się na przestrzeni między oddechami. Jeśli pojawiają się myśli, Twój umysł wędruje po prostu zauważ to i bez osądzania przywróć delikatnie myśli do oddychania.
 • Zanim pójdziesz spać, stwórz w myślach lub spisz na kartce listę ustalając plany na następny dzień. Pomoże Ci to uzmysłowić sobie co musisz osiągnąć rano.
 • Nagradzaj siebie. Daj sobie porządną nagrodę gdy osiągniesz mały lub duży cel. Kiedy minie tydzień porannego wstawania, koniecznie pamiętaj o tym, że osiągnęłaś/ąłeś nowy, zdrowy nawyk.
 • Zaplanuj poranny trening (nawet jeśli czujesz się leniwa/y). Ćwiczenia rano zwiększają energię i poprawiają wydajność w ciągu dnia.
 • Odsuń zasłony i wpuść rano naturalne światło.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.