Virgil Abloh, Hailey Bieber i Kim Kardashian-West w wirtualnym pokazie mody!

Obecna sytuacja wpływa negatywnie na każdą dziedzinę życia i sztuki. Świat mody pomimo przeciwności, nadal prężnie działa i przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Marka modowa Jacquemus zorganizowała domową kampanię reklamową, gdzie Bella Hadid pozowała w zaciszu domu na Pensylwanii, przez FaceTime’a.

Na ciekawe rozwiązanie wpadła również Carine Roifeld. Legenda mody zorganizowała pokaz „Fashion Unites”, a transmisja odbędzie się już 1 maja! W wirtualnym pokazie wezmą udział: Hailey Bieber, Virgil Abloh, Alexander Wang, Kim Kardashian-West, Diane von Furstenberg, Joan Smalls, Adriana Lima, Karlie Kloss, Winnie Harlow czy Ashley Graham. Pokaz poprowadzi dziennikarz Derek Blasberg. Co ciekawe stylizacje, które będą na ‚wybiegu’ to zawartość szaf samych modelek. Za fryzury odpowiada Sam McKnight, za makijaż Tom Pecheux, zaś porad dotyczących opraw choreograficznych pokazu udzielił Stephen Galloway. Roifeld wraz z zespołem udzielili porad na odległość: – Wirtualna stylizacja modelek była zdecydowanie nowym doświadczeniem. Jesteśmy przyzwyczajeni do robienia poprawek na żywo, więc ta sytuacja była dla nas z pewnością nietypowa. Mamy szczęście, że możemy korzystać z FaceTime’a i widzieć swoje twarze. Rozmawialiśmy z każdą modelką i wspólnie znajdowaliśmy ubrania z ich szaf, by stworzyć finalny look na pokaz – powiedziała Roitfeld w jednym z wywiadów.

Fashion Unites nie będzie jedynie pokazem mody ale również wydarzeniem muzycznym, a sami projektanci dodatkowo wyrażą swoją wdzięczność dla pracowników medycznych, którzy walczą z epidemią. Roitfeld połączyła siły z fundacją non-profit amFAR w celu poszerzenie świadomości na temat funduszu wsparcia organizacji. Dodatkowo widzowie będą mogli ofiarować datki dla instytucji pomagających w walce z koronawirusem. Redaktorka i pozostali uczestnicy pokazu przekazali prywatne datki, aby zorganizować to wydarzenie.

Transmisje pokazu „Fashion Unites” będziemy mogli obejrzeć tylko na YouTube 1 maja o godzinie 22 pod linkiem: https://crrunwayxamfar.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.