Zalety octu jabłkowego

Przyznaje – ocet jabłkowy może nie być najsmaczniejszą rzeczą. Jednak może przekonają Cię korzyści, które niesie ze sobą, do jego codziennego picia.

Umysł

Picie octu jabłkowego przed posiłkami pomaga rozbić białka na aminokwasy. Jest to ważne, ponieważ po rozbiciu aminokwasów, są one przydzielane przez organizm, aby pomóc w tworzeniu i funkcjonowaniu hormonów, co może pomóc w zarządzaniu hormonami stresu. Te rozkładane aminokwasy są również głównym czynnikiem w produkcji tryptofanu, który pomaga nam uwolnić nasz szczęśliwy neuroprzekaźnik – serotoninę. Serotonina nie tylko sprawia, że ​​czujemy się zrelaksowani, ale także ogólnie podnosi nasz nastrój. Im bardziej możemy wspierać nasze naturalne wydzielanie serotoniny, tym bardziej możemy walczyć z lękiem, depresją i podwyższonym poziomem kortyzolu spowodowanym chronicznym stresem, który przyczynia się do chorób i starzenia się. A kto nie lubi czuć się dobrze?

Ciało

Ocet jabłkowy wspomaga tak wiele funkcji organizmu, że nie wiadomo od czego zacząć. Wypity przed posiłkami, może nie tylko pomóc w najważniejszych wspomnianych wcześniej funkcjach, ale także sprawić, że poczujemy się pełniejsi, co pomaga w odchudzaniu. Naturalnie występujące enzymy są doskonałe do trawienia i mogą pomóc obniżyć poziom glukozy, co jest dobrą wiadomością dla diabetyków. Rozcieńczony w wodzie przed posiłkami, może również pomóc w leczeniu i zapobieganiu zgadze, a także wzdęciom. Być może jedną z większych zalet jest zdolność octu jabłkowego do pomocy w alkalizacji naszego ciała. Wiele badań pokazuje, że rak nie może rozwijać się w środowisku alkalicznym, więc doprowadzenie organizmu do zrównoważonej wartości pH jest świetną codzienną praktyką.

Jeśli nie możesz znieść zapachu ani smaku octu jabłkowego mam dla Ciebie małą sztuczkę, którą podpatrzyłam od Hailey Bieber i teraz sama ją stosuję. Każdego dnia zagotuj szklankę wody z kawałkami (lub wyciśniętą) cytryny, imbiru oraz niewielkiej ilości octu jabłkowego. Po zagotowaniu przelej do kubka i dodaj odrobinę miodu.

Uroda

Ocet jabłkowy ma właściwości ściągające, dzięki czemu doskonale nadaje się do leczenia wyprysków. Ale jego zdolności alkalizujące są również przydatne w przypadku zapachów. Nie daj się zwieść jego kwaśnemu zapachowi – ocet jabłkowy pomaga neutralizować nieprzyjemne zapachy i działa jak naturalny dezodorant – po wyschnięciu jego zapach nie jest wyczuwalny. Te niektóre właściwości równoważące pH naszego ciała i naszej skóry są również skuteczne dla zdrowia naszych włosów. Ocet jabłkowy pomaga nadać połysk i miękką teksturę trzonowi włosów, detoksykuje skórę głowy i łagodzi łupież. Rozcieńcz trochę z wodą w butelce wyciskanej za pomocą dziobka, takiego jak te stosowane w domowych zestawach do farbowania włosów. Nałóż bezpośrednio na wilgotną skórę głowy pod prysznicem i wmasuj, pozwalając spłynąć po pasmach. Pozwól mu działać przez kilka minut, a następnie spłucz zimną wodą, aby uzyskać miękkie, lśniące włosy.

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.